BEVTOFT FORSAMLINGSHUS VENNER

En støtteforening, for Bevtoft Forsamlingshus, som havde stiftende generalforsamling den 29. oktober 1997. 

Formålet med støtteforeningen er ved frivilligt arbejde , at støtte og hjælpe Bevtoft Forsamlingshus i praktiske ting, så som vedligeholdelse og renovering af huset, så det kan virke indbydende på byens borger og husets bruger, samt ved at sælge medlemskort og afholde arrangementer, der økonomisk kan give mulighed for at overdrage Forsamlingshusets direktion gaver i form af penge til ny anskaffelser.

Forsamlingshusets Venner ledes af en bestyrelse af fem personer, og fra 1998 har Vennerne afholdt generalforsamling i forbindelse med Bevtoft Forsamlingshus generalforsamling.



Forsamlingshus venner og Forsamlingshus bestyrelsen Indsamling
Vi indsamler stadig øl og sodavandsdåser og gammelt jern.
Dåser kan afleveres i lukkede sække ved laden på Hjartbrovej 1.

Pengene går ubeskåret til renovering og vedligeholdelse af Forsamlingshus i Bevtoft.  

Hjemmeside:
FORSAMLINGHUSETS BESTYRELSE OG VENNER

Huset   Vennerne
Formand:   Formand:
Markus Callø   Frede Atzen
Bevtoftgårdvej 2.   Krygersvej 21
markus@callo.dk
frede@tzen.at
20430099   21240409
     
Næstformand:   Næstformand:
Palle Rasmussen   Luise Andresen
Savværksvej 6  
pra@live.dk
26377151  
     
Kasser:   Kasserer:
Dora Nielsen   Ingrid Danstrup
Tjørnevænget 3   Rosenvænget 34
donielsen@ggsyd.dk
ingrid@6541.dk
42772408   40119249
     
Referent:   Menig:
Lone Festersen Hansen   Sanne Lorenzen
Diagonalvej 2a.   Hyrupvej
lonefestersenhansen@gmail.com
sannehoegh30@gmail.com
21680811   23323097
74514540    
     
Menig:   Mette Jørgensen
Lene Ladegaard   Tjørnevænget 4
Rosenvænget 22   mettej@bbsyd.dk
lene@haderslev.dk
50574496
24619741    
     
Suppleant 2. års   Ove M. Nielsen
Lisbeth Søkilde   Tjørnervænget 36
Hyrupvej 41.   jetteove@youmail.dk
soekilde@hotmail.com
74514329
51643037   22663744
     
Suppleant 1. års   Hus ansvarlig:
Anne L. Michelsen   Luise Andresen
Bøgevænget 13  
alm.bevtoft@live.dk

51743870
 
     
Kontaktperson ved udlejning:    
Conny Sandholdt    
Mellemvej 8    
connysandholdt@hotmail.com
 
74514115    
25845274    
     
Rengøring:    
Helle Nielsen    
Hyrupvej 10    
hellekristensen@ofir.dk    
60156826